Ain Mäeots

LAVASTAJA AIN MÄEOTS: „Suudlev Tartu” kontsertetendus lahkab kultuuripealinna tabanud suudluspandeemia saladust

Kontsertlavastus „Suudlev Tartu” viib vaatajad kultuuripealinna ootamatult tabanud „suudlemisepideemia“ keskmesse. Mõistatuslikku juhtumit asuvad lahendama noored uurijad. Kuhu see viib ja kuidas see lõpeb, seda lavastuslikus konterdis näemegi, avaldas lavastaja Ain Mäeots. 

Lavastaja sõnul võib muusikalist kontsertetendust pidada Tartu ajaloos erakordseks sündmuseks, sest lavalaudadel astub üles suurem osa Eurovisioonil Eestit esindanud lauljatest. 

Esinevad 20 Eurovisiooni tähte: Koit Toome, Maarja-Liis Ilus, Elina Born, Getter Jaani, Uku Suviste, Stig Rästa, Birgit Sarrap, Ott Lepland jpt, kelle seas ka Victor Crone (Rootsi) ja 2014. aasta Eurovisiooni võitja Conchita Wurst (Austria). Eesti Eurovisoonil osalemise 30. aastapäeva tähistav kontsertetendus kulmineerub enneolematu ühissuudlusega.

„Kindlasti pole põhjust karta, et kõik Tartu Raekoja platsile tulnud peavad ka suudlusaktsioonis osalema,” rääkis Mäeots. „Võite tulla vaatama lihtsalt kontserti, kus esinevad Eesti parimad artistid. Meie eesmärk on teha üks kõige paremas mõttes rahvalik kontsert väga kihvtide visuaalidega,” ütles lavastaja.

Just selle kontserdi jaoks näeb lavaekraanidelt viieosalist humoorikat miniseriaali ehk fantaasiarohkeid paariminutilisi vaheklippe.

„Kes on näinud ja mäletab telehiti „Salatoimikud” („The X Files”) agente Mulder ja Scullyt? Sarnaselt sellele põnevussarjale linastub kontsertetendusel videolugu, kus kaks noort teadlast asuvad X-Files-ilikus müsteeriumis lahendama Tartut tabanud suudlemisepideemia saladust,” sõnas Mäeots. 

Nimelt on Tartus täheldatud, et tänavatel on hakatud järjest rohkem suudlema ja see nähtus aina kasvab. Asja asuvad uurima Eesti geneetikadoktorant Kristo (näitleja Kaarel Pogga) ning tema Itaaliast pärit kolleeg, biheivioristikaprofessor Maria (näitleja Maarja Johanna Mägi).

„Kuidas see kõik lõpeb ja kuhu see viib, seda vahefilmi viies osas näemegi,” avaldas Mäeots.

Lisaks tutvustab film Juhani Püttsepa kirja pandud Tartu suudlevate tudengite skulptuuri legendi. „Näeme, kuidas kuum paar kokku sai ning Tartu kõige kuulsama suudluseni jõudsid,” rääkis ta. 

Mäeots tõi välja, et kõikides vaheklippides osalevad näitlejad ja õhtujuhid on pärit Tartust.Tasuta kontsertetendus algab kell 21.30 Tartu Raekoja platsil, mis kulmineerub kell 23 Eesti ajaloo suurima ühissuudlusega. Sündmisest teeb otse-ülekande Eesti Televisioon. Jooksvat kajastust saab vaadata Delfist ja Kroonikast.

Viimased uudised: