Haridus-
programm

Noortele suunatud rahvusvaheline haridusprogramm „Esimene suudlus“ avardab maailmapilti ning aitab tõsta teadlikkust seksuaaltervisest ja -turvalisusest. Ettevõtmist kureerib Tartu Üliõpilasmaja koostöös Tartu Ülikooli teaduskooliga.

Rahvusvaheline konverents „Esimene suudlus“

17. mail 2024 toimub Eesti Rahva Muuseumis rahvusvaheline konverents „Esimene suudlus“, mille eesmärgiks on arutleda Eesti ja Euroopa inimeseõpetuse suundadel ning jagada parimaid kogemusi nii formaalses kui ka mitteformaalses hariduses partneritega Maltalt ja Tšehhist.

Konverentsi osalejad saavad ülevaate noorte ootustest seksuaalharidusele ning erinevatest võimalustest, kuidas antud teemasid noortega tänapäevasemalt käsitleda. Konverents toimub eesti keeles sünkroontõlkega inglise keelde. Konverentsi programm on leitav allpool.

Osalema on oodatud õpetajad, noorsootöötajad, lapsevanemad, aga ka noored ise.

Programm

9.30-10.00 Kogunemine.

10.00-10.20 Konverentsi avamine.

10.20-11.00 Inimeseks olemine ja inimeseks kasvamine, Merilin Mandel.

11.00-12.00 Inimeseõpetus ja seksuaalharidus läbi noorte silmade, Katriin Kütt-Oad, Margit Kagadze.

12.00-13.00 Lõunapaus.

13.00-15.00 Töötoad praktiliste sekkumistega tutvumiseks, 1) VR-lahendust „Armastuse emotsioonid“, Tartu Ülikooli teaduskool 2) E-viktoriinide keskkond ning „Esimene suudlus“ harjutusväljaku kasutusvõimalused, Tartu Ülikooli teaduskooli 3) Eesti Arstiteadus Üliõpilaste Seltsi töötuba orgasmilaborist, 4) interneti roll seksuaalhariduses, Maarja Punak.

15.15-16.15 Väljakutsed inimeseõpetuse ja seksuaaltervisega seotud teemade käsitlemisel, rahvusvaheline praktikatel põhinev võrdlus Malta, Eesti ja Tšehhiga.

16.15-16.30 Konverentsi lõpetamine, parimate tänamine.

Korraldajad on õigus teha programmis muudatusi.

Noortele suunatud haridusprogramm „Esimene suudlus” on osa „Suudleva Tartu“ projektist, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Projekti toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus+ programmist. 

VR-elamus „Armastuse emotsioonid“

VR-elamus „Armastuse emotsioonid“ (ingl “Emotions of Love”) käsitleb armastust ja tunnete keerukust. Selle teeb eriliseks tugev ja emotsionaalselt kõnekas lugu, millele lisatud interaktiivsus võimaldab vaatajal süvitsi loo sisse minna ja tegelastega samastuda. Tegemist on tuntud süžeega armumisest, haiget saamisest ja enda taasleidmisest, mis VR-kogemusena mõjub uudse ja võimsana.

VR-elamusest saab osa eesti, inglise, malta, taani ja tšehhi keeles. “Armastuse emotsioonid” on abimaterjaliks ka noorsootöötajatele, õpetajatele ja lapsevanematele, kes soovivad noortega algatada avatud arutelu suhetest, armastusest ja emotsioonidega toimetulekust.

Uurimistööde konkurss „Inimene ja seksuaalsus”

Tartu Ülikooli teaduskooli ja Eesti Teadusagentuuri korraldatav konkurss „Inimene ja seksuaalsus“ toob fookusesse 7.–12. klasside õpilaste teadustööd.

E-viktoriin

Rahvusvaheline e-viktoriin julgustab noori oma teadmisi proovile panema seksuaaltervise valdkonnas.

Viktoriini küsimused on suunatud 5.–9. klassile ja 10.–12. klassile ning on valminud koostöös Inimeseõpetuse Ühingu ja projekti partneritega Taanist, Maltalt ja Tšehhist. Viktoriini küsimustele on saadud ka õpilaste tagasiside.

Õpilastel tuleb lahendada ülesandeid nii inimeseõpetuse kooliprogrammist, seksuaaltervisest kui ka noorte igapäevastest suhetest ja olukordadest. Viktoriini küsimuste koostamisel on aluseks teemad, mille tõid esile projekti Malta, Tšehhi ja Taani koostööpartnerid.

Eestis on viktoriinist osa võtnud juba ligikaudu 4000 noort. E-viktoriini saab lahendada eesti, inglise, malta, taani ja tšehhi keeles.

Toetaja

ET Kaasrahastanud Euroopa Liit PANTONE - Suudlev Tartu

Aitäh koostööpartneritele!

Projekt on valminud koostöös Eesti (Tartu Ülikooli teaduskool, Maru VR, Tartu Üliõpilasmaja), Taani (Schools for Health), Tšehhi (Institute for Regional Development) ja Malta (Agenzija Zghazagh) partneritega.

teaduskool est sinine pdf - Suudlev Tartu
Maru VR logo 2023 - Suudlev Tartu
Tartu Uliopilasmaja - Suudlev Tartu
Logo 5 SHE - Suudlev Tartu
Logo IRR o.p.s - Suudlev Tartu
Agenzija Zghazagh Logo CMYK - Suudlev Tartu