Suurejooneline kontsertetendus ja ühissuudlus Tartu südames

18. mai 2024, Tartu Raekoja plats
Üritus on tasuta

Tartu Raekoja plats saab 18. mail 2024 tunnistajaks ajaloolisele sündmusele, mis lükkab ümber kujutluspildi tagasihoidlikust ja jahedast eestimaalasest!

Kontsert on kõigile tasuta!

Kontserdil kõlavad Eesti ja Euroopa armastatud eurolaulud, mis jutustavad Tartu, Eesti ja Euroopa lugu. Sellega tähistame Eesti Eurovisioonil osalemise 30. aastapäeva.

Kontserti ilmestavad videolood, mis kannavad Tartut ootamatult tabanud „suudlemisepideemia“ keskmesse. Asja asuvad uurima Maria, skeptiline ekspert Euroopast, ja noor eesti geeniteadlane Kristo, kes püüavad koos sellele mõistatuslikule juhtumile lahendust leida. Kas lahendus peitub Tartu linna südames?

See kõik tipneb enneolematu ühissuudlusega!

Kontserdil saavad uue kuue Euroopas tuntud ja ka Eestis armastatud Eurovisiooni lood. Publik võib valmis olla ootamatuteks ja värsketeks muusikalisteks kooslusteks, kelle esituses kõlavad ammu omaks saanud lood uues kuues. 18. mail aset leidev kontsertetendus hoiab end meeles veel kaua pärast kultuuripealinna tiitli üleandmist.

Lavastaja: Ain Mäeots
Kontserdi muusikaline juht: Siim Aimla

Solistidena astuvad üles Eurovisiooni võitja Conchita Wurst (Austria) ja Eestit esindanud Victor Crone (Rootsi), aga ka Eesti muusikataeva tähed Lenna Kuurmaa, Birgit Sarrap, Ivo Linna, Koit Toome, Ott Lepland, Uku Suviste, Hanna-Liina Võsa, Maarja-Liis Ilus, Liisi Koikson, Elina Born, Stig Rästa, Laura Põldvere, Getter Jaani, Janika Sillamaa, Elina Netšajeva, Oskar Seeman, Alika Milova, Robin Juhkentali, Leena Barbara Luhse, Juhan Uppin ja Alice Aleksandridi tantsijad.

Programm

Lisaks õhtusele kontsertetendusele, mis on kell 21:30, tule vaata ka kell 16:00 andekate noorte Laulupesa lauljate ja Shaté tantsijate Eurovisiooni hittide kontserti!

➤ Ligi 250 Shaté tantsijat ja Laulupesa lauljat
➤ Rolf Roosalu
➤ Kaarel Orumägi
➤ Anna Lea Hamer
➤ Elina Netšajeva

„Suudlev Tartu“

Loovsekkumine 26. jaanuaril välisajakirjanikele toimunud pressikonverentsil. Foto: Reigo Teervalt