VR-kogemus „Armastuse emotsioonid“

Noortele suunatud hariduslik VR-kogemus „Armastuse emotsioonid“ käsitleb armastust ja tunnete keerukust ning viib vaataja kahe armunud noore tunnete keerisesse.

Virtuaalreaalsuse (VR) kaudu edasiantav kogemus „Armastuse emotsioonid“ on vaadatav eesti, inglise, malta, taani ja tšehhi keeles. See on tasuta ning mõeldud abiks noorsootöötajatele, õpetajatele ja lapsevanematele, kes soovivad noortega algatada avatud arutelu suhete, armastuse ja emotsioonidega toimetuleku teemal.

VR-kogemust saab kasutada näiteks inimeseõpetuse, psühholoogia, kirjanduse inglise keele tundides, aga ka väljaspool kooli noortekeskustes, mitteformaalse õppe koolitustel jm.

„Armastuse emotsioonid“ võimaldab läheneda õpetamisele uudsel moel – õpilane ei pea viibima klassis, vaid tal on võimalik õppida ükskõik kus. Tarkust ei anna edasi õpetaja, vaid uued teadmised tulevad läbi kogetu peegeldamise ja arutelu.

VR-elamuse teeb eriliseks mõjuv ja emotsionaalselt kõnekas lugu, millele lisatud interaktiivsus võimaldab vaatajal loo sisse minna ja tegelastega samastuda. Näiteks tegelaste vihastamisel saavad võimaluse kogeda viha ka vaatajad ning lõpuks leida endas rahu ja viisi edasiliikumiseks.

Tegemist on tuntud süžeega armumisest, haiget saamisest ja enda taasleidmisest, mis VR-kogemusena mõjub uudse ja võimsana. VR-kogemus on hea sisend aruteluks koos noortega.

VR-kogemuse „Armastuse emotsioonid“ (ingl “Emotions of Love”) leiab Meta Quest keskkonnast.

Toetaja

ET Kaasrahastanud Euroopa Liit PANTONE - Suudlev Tartu

Aitäh koostööpartneritele!

Projekt on valminud koostöös Eesti (Tartu Ülikooli teaduskool, Maru VR, Tartu Üliõpilasmaja), Taani (Schools for Health), Tšehhi (Institute for Regional Development) ja Malta (Agenzija Zghazagh) partneritega.

teaduskool est sinine pdf - Suudlev Tartu
Maru VR logo 2023 - Suudlev Tartu
Tartu Uliopilasmaja - Suudlev Tartu
Logo 5 SHE - Suudlev Tartu
Logo IRR o.p.s - Suudlev Tartu
Agenzija Zghazagh Logo CMYK - Suudlev Tartu